Інвестори сумніваються в майбутньому українського ринку акцій

 Інвестори сумніваються в майбутньому українського ринку акцій

  У місцевих фондових торговців є сумніви з приводу майбутнього українського ринку акцій. Зі спостережень за продажами цінних паперів, у понеділок, протягом всієї торговельної сесії, стало відомо, що індекс UX упав на 0,24%, до 869,97 пункту, а індекс ПФТС – знизився на 0,04%, до 297,42 пункту. «Саме рівень 870 пунктів за індексом UX залишається самим серйозним рівнем опору, на ньому ринок тупцює вже кілька останніх сесій. Але якщо вдасться його «пробити» вгору, то наступною важливою метою руху буде відмітка 885 пунктів. Така повільна бічна динаміка може запросто стати розвитком падаючого руху з жовтневих максимумів, до тих пір поки технічну перевагу залишатиметься за продавцями», – вважає Владислав Федоров, аналітик компанії «І – нвест». (За даними «Комерсант – Україна»).

  Серед основних подій, що стримують трейдерів від покупок і впливають на хід торгів, було зниження до рівня B – з В довгострокового кредитного рейтингу України, рейтинговими агентствами «S & P» і «Fitch». А також зниження Європейським банком реконструкції та розвитку очікування в 2014 році підняття економіки України до 1,5% з 2,5%.

  Значне пониження акцій було зафіксовано на «Алчевському меткомбінаті» (-1,49%), і на «Донбасенерго» (-1,1%). Представниками «Донбасенерго » днями було оприлюднено інформацію про майже повних зміни в наглядовій раді. Є інформація, що за період з січня по жовтень «Алчевський меткомбінат» підвищив виробництво готового прокату на 12,6% (3,1 млн. т.). А ось дані, що з початку року «Азовсталь» підняла випуск загального прокату на 2,2%, (3,5 млн. т.), не знайшли свого підтвердження в котируваннях акцій організації . Протягом дня з ними було скоєно 18 безадресних угод, загальною сумою в 9,5 тис. грн. Котирування, за підсумками дня, не змінилися.

  Також вплив на собі корпоративної звітності відчули і акції «Єнакіївського метзаводу». Це підприємства за десятимісячний період підвищило випуск готового прокату на 4,6% , (2,3 млн. т.). Під час закриття торгової сесії капіталізація компанії піднялася на 0,97%.

  За цей час на європейському ринку капіталу ключові індекси демонстрували несуттєве зростання. Помітний приріст, на тлі інших індексів, продемонстрував португальська індекс PSI 20, за день він піднявся на 1,3%. Вартість десятирічних державних облігацій досягли свого найвищого шестимісячного межі, відразу після того як агентство «Moody`s» змінило прогноз по облігаціях португальського уряду, підвищивши його з рівня «негативного» до «стабільного».