Громадяни позбавляються доступу до даних про акціонерні товариства

  З усіх ліцензованих компаній та акціонерних товариств, що працюють на фондовому ринку, всього 1400 уклали договори з Агентством з розвитку інфраструктури фондового ринку України (АРІФРУ) за січень, зазначив Юрій Бойко, директор агентства. (За даними «Капітал»).

  «Передбачено, що для розкриття про себе інформації такі договори повинні укласти всі компанії. Близько 3 тис. компаній ще знаходяться «в дорозі», на даний момент наш офіс уже завалений документами», – повідомив Бойко.

  Для того щоб мати доступ до системи розкриття, клієнтам АРІФРУ необхідно буде проплатити послуги агентства впродовж десяти днів з моменту подачі першого звітності, але не пізніше ніж до 1-го березня цього року.

  Юрій Бойко прогнозує, що на сайті АРІФРУ з 11 тис. організацій, що публікують про себе інформацію, близько 5-7 тис. укладуть договори. Передбачається, що організації почнуть активно укладати договори в квітні – до 30 квітня включно вони повинні опублікувати свої звіти за підсумками 2013 року.

  «Після запуску сервісу, в перші два тижні січня могло спостерігатися незначне зменшення новин на сайті через технічні змін», – пояснив Бойко.

  На фондовому ринку такі нововведення викликали хвилю обурення. Значна частина учасників ринку не розуміє, навіщо їм потрібно платити за виконання вимог законодавства.

  «Будь-які додаткові плати – це не що інше, як додаткові перепони до доступності розкриття інформації та свободі. Поки нас зобов’язують до розкриття інформації, то АРІФРУ або НКЦПФР повинні забезпечити цей процес самостійно», – заявив Ігор Когут, директор «Фінекс- Капітал».

  Як відомо, згідно із законодавством, за нерозкриття інформації НКЦПФР накладає штраф у розмірі 17 тис. грн. а якщо це не перший випадок неподання інформації за останній рік, то тоді розмір штрафу сягає 85 тис. грн. АРІФРУ застерігає, що в разі не підписання договору або несвоєчасного внесення абонплати компаніями, доступ суб’єкта до джерел розкриття інформації буде заблокований автоматично.

  Вартість послуг АРІФРУ оцінюється в 450 грн. на рік з одного суб’єкта , про це було заявлено ще в минулому році, 20 -го грудня. До цієї суми ще слід додати стягування ПДВ, тим самим сума остаточного внеску для учасників ринку оцінюється в 540 грн.

  Бойко назвав введення плати за послуги АРІФРУ необхідним кроком. «Дуже важко розвивати систему без виділення коштів держбюджету на агентство. Наприклад в газетах процес розкриття інформації був завжди платним, а наша діяльність теж має витрати і їх треба чимось покривати. Так чому ж ми не можемо брати гроші за продукт ?», – Вважає Бойко.