ФРС вирішила не скорочувати покупку активів

   За підсумками засідання, що відбувся 17-18 вересня, Федеральна резервна система (ФРС) прийняла рішення не скорочувати купівлю активів. Після чого у всьому світі почали дорожчати ціни на акції, золото, нафту і держоблігації США. Такий підйом може тривати лише деякий час, вважають аналітики.

   Подібний крок ФРС, в перспективі, послужить тривалого зниження курсу долара США і зниження стрибків ризикових валют на розвинених, і на ринках, що розвиваються.

   Після засідання ФРС, в середу на американських фондових ринках індекси виросли приблизно на 1%. Хоча всі три основних фондових індексу зменшувалися на 0,1-03% перед оприлюдненням рішень ФРС.

   Dow Jones і Standard & poor’s 500 досягли рекордних показників, наприклад Standard & poor’s 500 піднявся з початку цього року на 21%, і побив власний рекорд, встановлений раніше 2-го серпня.

   На Азіатсько-Тихоокеанському регіоні фондові майданчики показують самий різкий підйом за 10 тижнів. У цифрах: MSCI Asia Pacific збільшився на 2,1%; Nikkei 225 піднявся на 1,5%, Topix знизився на 1,3%.

   Разом з подорожчанням долара, більше ніж на 2,5% зросли в ціні і малайзійський рінггіт, таїландський бат, і індійська рупія.

   Багато emerging markets дуже бурхливо зреагували на рішення ФРС не згортати стимули, так як це рішення може продовжити їх існування, за рахунок того, що з’явиться більше часу на пошук нових джерел ліквідності і зовнішнього надходження грошових коштів.

Після закінчення відстрочки скорочення ФРС, ринки знову будуть чекати коли Федрезерв знову почне скорочення стимулів і стежити за даними зі США. Все це може призвести до посилення волатильності ринку. Дану інформацію озвучив Аллан Юй – головний інвестиційний директор Metropolitan Bank & Trust Co.

   Російські компанії також взяли участь у загальній ейфорії. Їх папери, які обертаються в Нью-Йорку і Гонконгу, активно скуповувалися інвесторами.

   За останні півроку папери російських компаній в США зросли до максимуму: ADR ВАТ “Мечел” (РТС: MTLR) (+6,4%); Bloomberg Russia-US Equity + 2,9%; ADR ВАТ “Газпром” (РТС: GAZP) + 3,6%; ОК “РусАл” + 1,3%; З жовтня 2011 року, це максимальні показники. Також додав і найбільший біржовий індексний фонд США, який вклав гроші в російські акції – Market Vectors Russia ETF на 4,1% За останні три місяці обсяг торгів підвищився втричі.

   У той час як йшла звичайна сесія в США, грудневі ф’ючерси на індекс РТС піднімалися на 3,8%.

   Найбільш болісно сприйняли відмову ФРС від згортання стимулюючих програм долар США і євро, які подешевшали на 1,2%.    В ході азіатських торгів зросли ціни на золото на 4,3%, до 1364$, за потрійну унцію. Ціни на кольорові метали також зросли, наприклад мідь піднялася на 1,5%.   За підсумками торгів ф’ючерси на нафту марки WTI зросли в ціні на 0,6%, а прибутковість держоблігацій США, з листопада 2011 року, збільшилася на 2,706%.

   Стимулюючі Програми ФРС, що дають можливість успішно розміщувати боргові папери та надавати доступ до дешевих, заощадили американським компаніям близько 700млрд. $, за останні 5 років. 

 Хоча постійне отримання компаніями дешевих кредитів призводить до появи все нових і нових боргів.