Фондовий ринок втрачає своїх учасників

Фондовий ринок втрачає своїх учасників

Фондовий ринок втрачає своїх учасників

  Днями, з реєстру своїх членів, рада асоціації «Українські фондові торговці» (АУФТ) виключив 35 торговців цінними паперами, які на добровільній основі припинили ними торгувати. Такого масштабного винятку учасників ще проводилося, а для роботи брокером, членство в цій саморегулюючої організації є обов’язковою умовою. Як пояснює Єлизавета Ревіло, президент АУФТ, – що «інформація по всіх цих компаніям накопичувалася і перевірялася протягом тривалого періоду і в підсумку була винесена на розгляд уповноваженого органу асоціації». (За даними «Комерсант – Україна»).

  Відсоток втрати торговців через рік може збільшиться в два рази, попереджають учасники ринку, виною тому занадто велика зарегульованість, що не дозволяє розраховувати навіть на беззбиткову діяльність.

  За підрахунками експертів кількість учасників ринку зменшується не перший рік. Виходячи з даних Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, у 2010 році було 763 ліцензіата, через рік – вже 733, в 2012 налічувалося 647 торговців, за даними на 1 – е жовтня 2013 їх число зменшилося до 576. Найбільша кількість торговців зафіксовано в 2008 році – 815.

  Як пояснюють в АУФТ таке рішення ради про позбавлення деяких компаній членства було прийнято по конкретних причин і суто добровільно. Приміром 17 компаній виключені у зв’язку з несплатою членських внесків та припиненням діяльності на фондовому ринку, ще 18 – через анулювання ліцензії та припинення їх діяльності. Після позбавлення членства в АУФТ, телефонні номери великої частини компаній, не відповідали або були заблоковані.

  Таке масове виключення компаній викликано застосуванням більш жорстоких норматив, а також підвищенням адміністративних витрат, що пов’язано з веденням бізнесу. «Для того щоб виконати ліцензійні вимоги з цього року потрібно обов’язково мати в штаті трьох сертифікованих фахівців, які вже не можуть працювати одночасно і в інших організаціях», – зазначив Костянтин Шевчук, директора фінансової компанії «КУБ». У свою чергу Ігор Когут, директор «Фінекс – Капітал» додав, – «що ціна на навчання фахівців піднялася до 3 тис. грн., А проводити його необхідно кожні три роки. Таким чином, 600 тис. грн. повинен викласти на рік торговець тільки за навчання».

  З відходом компаній, у залишилися при цьому не з’являється більше роботи, а відповідно можливості заробити більше. «З 2014 року планується впровадження пруденційного нагляду, який проводитиме щоденний моніторинг стану учасників ринку, через це, вже до кінця 2014 року може залишитися близько 300 торговців разом з банками», – сказав Ігор Когут.