Фондові ринки поступово повертаються до звичної роботи

   Український фондовий ринок, через день після вступу в силу закону «Про депозитарну систему» так і не запрацював в повному обсязі. За вчорашніми даними торгів на «Українській біржі» сума їх склала 14,9 млн. грн., коли середнє значення цього показника дорівнює 20 млн. грн. При цьому індекс «УБ» піднявся на 1,29%, а ПФТС за день знизився на 0,17%. Серед «блакитних фішок» на «УБ» по зростанню, а це + 4,55%, стали акції «Райффайзен Банку Аваль», на другому місці «Мотор Січ» з підняттям на 1,3%, а також зросли і акції «Алчевського металургійного комбінату» на 0,99%. З подешевшали акцій варто згадати папери «Укрсоцбанку», вони опустилися на 1,56%, «Азостали», з показником -0,47% і Авдіївського коксохімічного заводу», акції якого впали на 0,47%. На динаміку ринку істотно вплинула корпоративна новину про те, що входить в корпорацію «Індустріальний союз Донбасу», Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського завершує свої будівельні роботи достроково і передає лінії дротового стану під прокладку і монтаж. (повідомляє «Комерсант-Україна»).

   Зростання індикаторів українського фондового ринку також пов’язаний з оптимізмом інвесторів на світових майданчиках. Інвестори, що сприйняли з оптимізмом ознаки прогресу в переговорах з США про підвищення боргового потоку, тільки зміцнили європейські фондові ринки, чому свідчать підвищення британського FTSE 100 на 0,64%, німецького Xetra DAX + 0,93% та французького CAC 40, + 0,62%. «Такий настрій інвесторів, у свою чергу, зможе допомогти уникнути запланованого на цей четвер технічного дефолту», – зазначає Оксана Курінна, директор інформаційно-аналітичного центру ” Trends & Markets.

    Всупереч неоднозначним прогнозами в такій ситуації, ринки почали стрімко рости. У Німеччині, в жовтні, індекс економічного настрою піднявся до 52,8%, а індекс поточної ситуації опустився до 29,7 п.п. незважаючи на прогнозовані 49,6 п.п. і 31,0 п.п. відповідно. Опубліковані дані показників зростання на 0,4% м/м і 2,7% р/р споживчої інфляції у Великобританії у вересні, перевищили прогнози, а також серпневі показники. За даними від DCLG, виріс індекс цін на житло на 3,8%, що вже більше ніж попередній показник у 3,3% і вище прогнозованого в 3,6%. У США ринки знизилися відразу після відкриття: Dow знизився на 0,35%, S&P 500 впав на 0,24%, а Nasdaq втратив 0,13% вартості своїх акцій.