ФБ «Перспектива» була визнана третьою за рахунком в Україні небанківською фінансовою групою

  Дніпропетровська фондова біржа «Перспектива» була визнана на черговому засіданні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), яке відбулося 3-го грудня 2013 року, як відповідальна особа небанківської фінансової групи. Таку заяву зробив у п’ятницю прес-реліз регулятора.

  Як відомо на сьогоднішній день на обліку в НКЦПФР вже є дві небанківські фінансові групи, а відповідальними особами за ними визнано: донецьку ТОВ КУА «Альтана Капітал» і київську «Українська біржа».

  Призначення відповідальних осіб та нагляд за роботою небанківських фінансових груп відбувається в рамках вимог закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», а конкретніше ст. 161.

  При цьому, все-таки закон «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та положення «Про консолідований нагляд за роботою небанківських фінансових груп, переважна діяльність у яких здійснюється особою, яка має ліцензію на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку» є основними нормативними актами, що здійснюють регулювання системи консолідованого нагляду на фондовому ринку України, – відзначають в НКЦПФР.

  Також існує, крім перелічених актів, нормативно-правовий акт НКЦПФР про порядок подання регулятору інформації про організацію групи та структури її власності відповідальною особою групи.

  У Нацкомісії дотримуються думки, що виконання у повному обсязі небанківськими фінансовими групами вимог ст. 161 закону україни «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» у рамках чинних підзаконних актів, вже доступно.