Довгостроковий рейтинг дефолту емітента Греції зріс на два пункти

Аналітики агентства Fitch Ratings підвищили довгострокові рейтинги дефолту емітента Греції в іноземній і національній валюті відразу на два пункти – з ССС до В-. Підвищення рейтингу відбулося завдяки успіхам уряду в усуненні дефіциту бюджету і рахунку поточних операцій. Фінансова система поступово стабілізується, і ризик виходу країни з Єврозони значно зменшився.

Прогноз, даний Греції агентством, оцінюється як «стабільний». Крім того був підвищений рівень рейтингів держави до В з В-. Короткостроковий РДЕ в іноземній валюті піднято із С до В. За три роки держава скоригувала бюджет більш ніж на 9% ВВП (16% з урахуванням циклічних факторів). Також з середини 2012 року в грецьку фінансову систему було повернуто до 16-17 млрд євро у вигляді строкових депозитів, відзначає Fitch.

Дані показники є серед розвинених країн дуже хорошими, проте економічні та боргові ризики зберігаються. Очікується, що цього року економічний спад продовжиться (ВВП скоротиться на 4,3%), і тільки в 2014 році прогнозується невелике зростання.

За матеріалами «Ъ Україна»