Акції українських підприємств знову починають набирати популярність

Після тривалого зниження попиту на акції українських підприємств ситуація на ринку почала стрімко змінюватися, в цьому році їх емісія підприємствами продемонструвала позитивну динаміку, що підтверджує Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Згідно зареєстрованим даними за три місяці 2013 відбулося 34 випуску акцій на загальну суму майже 14 млрд грн. При цьому обсяг зареєстрованих випусків акцій збільшився більш ніж на 11 млрд у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Що стосується облігацій, то як повідомляє Алла Папаіка, директор департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР, вже за перший квартал 2013 року було зареєстровано на 43% менше випусків у порівнянні з минулим роком.

«У цьому сегменті ми констатуємо зниження показників у зв’язку із загальним зниженням бізнес-активності, яке мало місце. За три місяці 2013 регулятор зареєстрував випуски облігацій 45 підприємств на загальну суму 36,9 млрд грн., в порівнянні з аналогічним періодом 2012 р. цей показник зменшився на 2,74 млрд грн.», – розповіла Папаіка.

Основними емітентами цінних паперів стали: банки, енергетичні і страхові компанії, підприємства аграрного сектора, залізниці, будівельні компанії.

Як відомо, вимоги до банків – первинних дилерів будуть більш жорсткими. Таким чином, Міністерство фінансів України прагне збільшити ліквідність ринку паперів внутрішньої держпозики і досягти зниження вартості держборгу.

За матеріалами news.finance.ua