17 жовтня мінфін США «протримається», до початку дефолту можуть пройти ще тижні…

  Мабуть, до початку реального дефолту може пройти ще кілька тижнів, так як мінфін США зробив заяву про невиконання частини своїх зобов’язань вже після 17 жовтня.

  Саме 17 жовтня, на думку політиків і інвесторів, вважалося ключовою датою, коли були б вичерпані заходи казначейства, до яких довелося звернутися в травні цього року, при досягненні стелі держборгу. 

  За попередніми підрахунками у мінфіну США, вже в четвер має залишитися не більше 30 млрд. дол. (не рахуючи незначною прибутку від податкових надходжень). Але мінфін, замість стікав поточного боргу у цей день, може вже опівдні 17-го жовтня залучити нову позику.

  Інвестори всього світу безумовно будуть стурбовані тим фактом, що до встановленого терміну так і не було знайдено рішення по бюджету країни. Але така реакція публіки цілком очікуваною і буде тимчасовою.

  Бюджетним управлінням США була озвучена ще одна офіційна дата. «Дедлайн» прогнозується на 22-е жовтня.

  Якщо врахувати, що 23-го жовтня казначейству потрібно буде виплатити близько 12 млрд. дол. на соціальне забезпечення, то картина складається не дуже сприятлива. Хоча ці платежі, напевно, можна буде відкласти на певний, як Барак Обама не публічно оголошував про те, що дані виплати є першочерговими, в порівнянні з іншими зобов’язаннями.

  Мінфін планує успішно продовжити 24-го жовтня облігації, на загальну суму 93 млрд. дол. При цьому, навіть найгірші розклади, можуть змусити інвесторів запросити більш високу премію за ризик, і це виллється для США лише до зростання її вартості запозичення.

  З-за призупинення дії уряду («shutdown») з’явилися деякі невизначеності у виплаті зарплати. Нагадаємо, що казначейству потрібно виплатити 28 жовтня зарплату федеральним службовцям у сумі 3 млрд. дол.

   За всіма підрахунками і прогнозами саме 31-е жовтня є останньою датою, на яку США зможуть хоч якось відшукати додаткові кошти. В цей день також необхідно буде забезпечити виплату відсотків за облігаціями, на загальну суму 6 млрд. дол. і пролонгувати позику на суму 89 млрд. дол. А вже починаючи з 1-го листопада очікуються виплати за програмою Medicare, з військових витрат і соціальним зобов’язанням, що налічують близько 55 млрд. дол.

   Підводячи підсумок, є всі підстави вважати, що мінфін зможе протриматися саме до цієї дати 1-го листопада, після якої казначейство вичерпає всі можливі запаси коштів і вже не зможе розплачуватися за іншими зобов’язаннями.