Як на тлі обвалу гривні зберегти свої заощадження. Частина 2

Чи варто купувати долар

  Експерти поки не рекомендують в ситуації, що склалася забирати з банків гривневі депозити достроково. «Поки ставки за вкладами у гривні знаходяться на рівні 19-20%, вони повною мірою покривають девальваційні очікування. Якщо курс гривні до кінця 2014 року опуститься до 10 грн. / Дол., То ставка зможе компенсувати втрати», – вважає Марина Нестеровська, директор департаменту роздрібного бізнесу банку « Хрещатик». На думку Олександра Сєдих, фінансового директора «Простобанк Консалтинг», було б типовою помилкою – гарячково забирати депозити. Є велика ймовірність втрати доходу через перерахунку банками ставок. «Подальша конвертація гривні в інвалюту може тільки збільшити втрати. Слід купувати долар в тому випадку, коли ви впевнені в його зростанні вище 9 грн», – підкреслив пан Сєдих.

  Марія Сальникова, експерт інформаційно-аналітичного центру «Forex Club» в Україні теж не рекомендує поки переводити свої заощадження в інвалюту, аргументуючи це тим, що для бажаної захисту накопичень мало буде маленькою суми, а великий обсяг коштів зараз досить складно обміняти. «В силу того, що подальші регулятивні дії Нацбанку досить непередбачувані, то купівля валюти може виявитися досить ризиковій в такій ситуації», – припускає Тантелі Ратувухері, Експерт «UniCredit Bank».

У яких валютах тримати заощадження

  Що стосується ситуації, фінансової ситуації, то експерти рекомендують сформувати кошик з вкладів для різних валют, тобто – диверсифікувати свої заощадження. «Взявши до уваги економічну та політичну ситуацію в країні, яка скорочує часовий горизонт прогнозування, то найбільш прийнятними депозитними вкладами вважаються вклади на термін від 1-го до 3-х місяців», – вважає Олександр Печерицин, провідний економіст блоку Фінансові ринки «ПАТ Креді Агріколь».

  Деякі експерти дотримуються думки, що на даний момент не вигідно купувати такий вид інвалюти як євро, аргументуючи це тим, що в Україні динаміка євровалюти залежить як від внутрішнього курсу долара, так і від світових цін. Це дає можливість припускати, що коли ситуація в країні стабілізується і долар впаде в ціні, євро значно подешевшає, намагаючись наздогнати світову тенденцію. У свою чергу, Владислав Антонов з Альпарі рекомендує при оформленні вкладу в банку суму в гривні поділити на три частини – 33% перевести в євро, 33% конвертувати в долар, а близько 34% залишити в нацвалюті.

  Також необхідно пам’ятати про важливість ретельного вибору банків, керуючись їх репутацією, а не тільки розміром ставки. «В одному банку розміщувати 50-100% заощаджень є досить ризиковій операцією. Так як до початку адміністрування виплат Фондом гарантування вкладів фізосіб може пройти досить великий проміжок часу. Але якщо ви розділите свій інвестиційний портфель на 3-4 частини, то в разі банкрутства однієї з фінустанов не буде сильно відчутним ефект заморожування коштів», – рекомендує Михайло Демків, аналітик банківського сектора групи «Інвестиційний капітал Україна» (ICU).